דרכי תחבורה אלטרנטיביות

בין אם אתם מתגוררים בתוך העיר ובין אם מחוצה לה, ככל שהזמן עובר, ישראל מתקדמת יותר ויותר לעבר תחבורה ציבורית ומתן פתרונות תחבורה אלטרנטיביים נוחים, גמישים ויעילים ממש כמו באירופה. כאשר אנו עושים שימוש במגוון של פתרונות אלו אנו יכולים לחסוך בזמן, לחסוך בעלויות של דלק והוצאות רכב שוטפות, להימנע מחיפוש חניה שיכול לעתים להתיש ולתסכל בעיקר בערים הגדולות.

נתיבי תחבורה ציבורית

נתיבים אלה מיועדים אך ורק לתחבורה ציבורית כמו אוטובוסים ומוניות. בשעות העומס אסור לרכבים פרטיים לנסוע בנתיבים הללו, אלא אם כן השלטים מראים אחרת. למשל יש נתיבים שמאפשרים לרכבים עם שלושה נוסעים ומעלה נסיעה בהם.

רכבות

רכבת ישראל פתחה כמה קווים חדשים בשנים האחרונות כמו למשל הקו המהיר מתל אביב לירושלים. לרכבת יש המון יעדים ברחבי הארץ, ונסיעה בה יכולה לקצר משמעותית את העמידה בפקקים, לחסוך לנו בדלק ולאפשר לנו להגיע לעבודה והעבודה הביתה מבלי לבזבז זמן יקר על הכביש. בנוסף, ישראל נמצאת בשיא הבניה של הרכבת התחתית שתוריד משמעותית את כמות הרכבים בשנים הבאות על הכבישים.

השכרת אופניים וקורקינטים

היום ניתן להיעזר בשירות של השכרת אופניים וקורקינטים בערים השונות. יש אפליקציות שמקלות ומקצרות את התהליך. בצורה כזו אנחנו גם תורמים לסביבה, צורכים הרבה פחות דלק וגם עושים פעילות גופנית.

השכרת רכב לפי שעה

ניתן להשכיר רכב לפי שעה בשירותים כמו Car2go או אוטותל של עיריית תל אביב. ברחבי העיר תל אביב פזורות מכוניות לפי מיקום (ניתן לאתר את המיקומים באפליקציה). אנו יכולים להגיע לרכב שהכי קרוב אלינו ולשלם לפי שעה.

כל הפתרונות הללו מקלים על התנועה בתוך ומחוץ לערים. נצלו והשתמשו בהם לטובתכם האישית.