סוגי רכבים

בחרנו להציג בפניכם את צריכת הדלק על פי סוגי רכבים.

רכבים חשמליים

רכבים חשמליים מונעים באמצעות מנוע חשמלי, זאת בשונה מרכבי דיזל או בנזין. בזמן שהרכב לא נמצא בנסיעה אנו מחברים אותו לחשמל וכך הוא מקבל את האנרגיה הדרושה לו לנסיעה הבאה. אין בכלל ספק שאחד היתרונות הבולטים שבנסיעה ברכב חשמלי היא בהיבט של הדלק, שכן הם צורכים ממנו פחות ויש רכבים שבכלל אין צורך בו. בנוסף, רכבים חשמליים נחשבים ליותר ידידותיים לסביבה ופחות מזהמים את האוויר.

 

היברידיים

רכבים היברידיים הם רכבים המשלבים שני סוגים של מנועים: מנוע בנזין ומנוע חשמלי. המנועים שניהם פועלים אחד לצד השני כאשר היתרון הבולט שברכבים אלו בא לידי ביטוי בצריכת הדלק שלהם. רכבים אלה עוזרים לנצל את הדלק בצורה טובה כי מנוע הבעירה פועל פחות וגם יש הרבה פחות זיהום סביבתי. מנתונים עולה שנסיעה עם רכבים היברידיים חוסכת בין 20%-30% מצריכת הדלק, בהשוואה לרכבי בנזין.

 

דיזל מול בנזין

נהגים ישראלים רבים שואלים את עצמם האם כדאי להם לרכוש רכב עם מנוע בנזין או מנוע דיזל כאשר אחד הקריטריונים הכי חשובים הוא בהיבט של צריכת הדלק. יש מנועי דיזל שיכולים לחסוך בין 20-30 אחוזים בצריכת הדלק, בהשוואה לרכבי בנזין מאותו סוג. רכב שצורך ליטר דלק לכל עשרה קילומטרים עם מנוע בנזין, יכול להספיק לו ליטר דלק לכל 15-20 קילומטרים עם מנוע דיזל.

 

כמובן, שיש לקחת בחשבון שיקולים נוספים כמו כוח, יציבות ואחיזת כביש, מחיר הרכב ובכמה מחיר המחירון שלו יורד בשנה, להתחשב בכל הצרכים שלכם בתור נהגים ורק אז לקבל החלטה לגבי סוג הרכב המתאים לכם.